اطـلاعیه بـروزرسانی و تـخفیف هـای ویژه سـایت :
خانه / وقت سفارت / وقت سفارت آمریکا از آنکارا

وقت سفارت آمریکا از آنکارا

وقت سفارت آمریکا از آنکارا

امروز می خواهیم در مورد وقت سفارت آمریکا از آنکارا صحبت کنیم. اگر شما قبلاً به ایالات متحده آمریکا سفر کرده باشید پس حتماً با بحث گرفتن وقت سفارت آمریکا از آنکارا آشنا هستید اما اگر قرار است که تا چند وقت دیگر اولین سفر خود به ایالات متحده را تجربه کنید ممکن است که اطلاعات چندانی پیرامون این مبحث نداشته باشید اما همانطور که می دانید شرط ورود شما به خاک آمریکا اخذ ویزای آمریکا است پس برای سفر به این کشور حتماً باید با بحث گرفتن وقت سفارت آمریکا از آنکارا یا از دیگر شهرهای دنیا آشنا شوید؛ بدین منظور می توانید ما را همراهی کنید. در ادامه مطلب خواهیم دید که منظور از وقت سفارت آمریکا از آنکارا چیست؛ گرفتن وقت سفارت آمریکا از آنکارا چه مزایا و معایبی دارد و با روند گرفتن وقت سفارت آمریکا از آنکارا آشنا خواهیم شد.

وقت سفارت آمریکا از آنکارا

منظور از گرفتن وقت سفارت آمریکا از آنکارا چیست؟

همانطور که می دانید ایالات متحده آمریکا یکی از بزرگترین و پیشرفته ترین کشورهای جهان است که در آمریکای شمالی قرار دارد؛ کشوری ثروتمند که در همسایگی کانادا و مکزیک واقع شده و به اقیانوس های آرام و اطلس راه دارد. سفر طولانی مدت و حتی سفری کوتاه به آمریکا رویای بسیاری از مردم کشورهای دیگر از جمله مردم ایران است. شهروندان ایرانی برای ورود به ایالات متحده ملزم به دریافت ویزای آمریکا هستند. مرجع صادرکننده ویزای آمریکا، سفارت آمریکا است. از آنجایی که دولت آمریکا در خاک ایران سفارت ندارد؛ شهروندان ایرانی برای اخذ ویزای آمریکا باید به یک کشور بیگانه سفر کنند.

سفارت های آمریکا در کشورهای همسایه ارمنستان، ترکیه و امارات انتخاب بسیاری از ایرانی های متقاضی اخذ ویزای آمریکا هستند که بحث موردنظر ما مراجعه به سفارت آمریکا در شهر آنکارا است. اما اینکه شخص چه زمانی باید به سفارت مراجعه کند بسته به وقتی است که از قبل رزرو کرده است. در واقع فرد اجازه ندارد هر زمانی که مایل بود به سفارت مراجعه کند؛ بلکه می بایست وقت قبلی بگیرد که اصطلاحاً به این امر، گرفتن وقت سفارت آمریکا از آنکارا گفته می شود.

پس با توجه به آنچه گفته شد؛ شرط ورود یک شهروند ایرانی به آمریکا، دریافت ویزای آمریکا است و مقدمه دریافت ویزا از سفارت آمریکا واقع در آنکارا، رزرو وقت سفارت آمریکا از آنکارا هست. در ادامه با روند گرفتن وقت سفارت آمریکا از آنکارا آشنا خواهیم شد اما قبل از پرداختن به این موضوع بد نیست که ابتدا با مزایا و معایب گرفتن وقت سفارت آمریکا از آنکارا آشنا شویم.

گرفتن وقت سفارت آمریکا از آنکارا چه مزایا و معایبی دارد؟

اگر بخواهیم به صورت کلی به بحث رزرو وقت سفارت آمریکا صحبت کنیم باید بگوییم که پروسه گرفتن وقت سفارت آمریکا از آنکارا یا از هر شهر دیگری یکسان است اما صرفنظر از کلیات که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت باید گفت که گرفتن وقت سفارت آمریکا از هر شهر معینی می تواند مزایا و معایب جانبی خاصی را به همراه داشته باشد. اگر بخواهیم از مزایای خاص گرفتن وقت سفارت آمریکا از آنکارا صحبت کنیم می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

  • آنکارا واقع در کشور ترکیه به کشور عزیز ما بسیار نزدیک است؛ به گونه ای که فرد می تواند در یک روز به آنکارا سفر کند و برگردد تا متحمل پرداخت هزینه های اضافی اعم از هزینه سکونت در ترکیه نشود.
  • افسران صدور ویزا در سفارت آنکارا همگی با زبان فارسی آشنا هستند که این نکته می تواند برای متقاضیان ایرانی یک امتیاز مهم به حساب برود چون دیگر برای برقراری ارتباط به مترجم نیاز نخواهند داشت.
  • حضور فیزیکی تمام متقاضیان در سفارت الزامی است اما خوشبختانه سفارت آمریکا واقع در آنکارا، متقاضیان بالای ۸۰ سال و زیر ۱۴ سال را از حضور در سفارت معاف کرده است که این امر نیز به کاهش هزینه ها کمک می کند.

در کنار مزایای فوق الذکر باید گفت که گرفتن وقت سفارت آمریکا از آنکارا، معایب خاص خود را نیز به همراه دارد که در این بین می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

  • سفارت آمریکا در آنکارا با کمی تعلل به متقاضیان وقت می دهد؛ در واقع حدوداً یک تا دو ماه بعد از ارائه درخواست به متقاضی وقت می دهد؛ بنابراین افراد برای گرفتن وقت سفارت آمریکا از آنکارا باید به موقع اقدام کنند.
  • پیکاپ ویزا از آنکارا ممکن نیست؛ یعنی چنانچه که سفارت با درخواست متقاضی موافقت کند و اقدام به صدور ویزا برای وی نماید؛ شخص برای دریافت ویزا ملزم به سفر مجدد به آنکارا خواهد بود.

همانطور که گفتیم کلیات گرفتن وقت سفارت آمریکا از آنکارا خیلی متفاوت از روند رزرو وقت سفارت آمریکا از جاهای دیگر نیست؛ اگر مایلید که با روند انجام این امر آشنا شوید؛ ادامه مطلب را بخوانید.

برای گرفتن وقت سفارت آمریکا از آنکارا به چه نحوی باید عمل کرد؟

اولین قدم برای گرفتن وقت سفارت آمریکا از آنکارا، ثبت نام در پایگاه الکترونیکی سفارت آمریکا و ساخت حساب کاربری است. دقت داشته باشید اگرچه متقاضیان بالای ۸۰ سال و کمتر از ۱۴ سال از مراجعه فیزیکی به سفارت بی نیاز هستند اما ساخت حساب کاربری مجزا برای آنها الزامی است.

بعد از تکمیل ثبت نام، نوبت به تکمیل فرم درخواست ویزای ایالات متحده آمریکا می رسد که معمولاً این فرم را تحت عنوان فرم DS-160 می شناسیم. در ثبت اطلاعات موردنیاز در فرم مذکور باید نهایت دقت و صداقت کافی داشت تا مبادا با بروز اشتباهات عمدی یا سهوی از اخذ ویزای آمریکا محروم شد. پس از تکمیل آنلاین فرم، هزینه صدور ویزا نیز باید به همان صورت آنلاین پرداخت شود.

تا زمانی که هزینه واریز نگردد؛ جدول وقت های آزاد سفارت قابل مشاهده نخواهد بود. بنابراین بعد از پرداخت هزینه و به نمایش گذاشته شدن وقت های آزاد، متقاضی باید با توجه به زمان سفر خود مناسبترین وقت ممکن را انتخاب کند؛ البته انتخاب وقت به معنای رزرو وقت سفارت آمریکا از آنکارا نیست؛ وقت موردنظر زمانی رزرو شده تلقی می شود که سفارت موافقت خود را با ارسال ایمیلی به شخص اعلام نماید. اگر سفارت با درخواست فرد موافقت نکند؛ وی باید مجدداً برای گرفتن وقت سفارت آمریکا از آنکارا اقدام کند. اما در صورتی که سفارت موافقت خود را اعلام نماید؛ شخص باید در زمان تعیین شده در سفارت آمریکا واقع در آنکارا حضور پیدا کند تا در مصاحبه سفارت شرکت نماید.

اگر مصاحبه فرد به خوبی پیش برود و تمامی مدارک وی برای اخذ ویزای آمریکا کامل باشند؛ سفارت در نهایت با صدور ویزا برای وی موافقت خواهد کرد.

جهت اخذ وقت سفارت آمریکا با شماره ۸-۰۲۱۲۲۳۶۰۸۹۴ تماس بگیرید.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

وقت سفارت آمریکا از ایروان

وقت سفارت آمریکا از ایروان ایالات متحده آمریکا، سومین کشور پهناور و البته پرجمعیت دنیا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *