اطـلاعیه بـروزرسانی و تـخفیف هـای ویژه سـایت :
خانه / وقت سفارت / وقت سفارت آمریکا از ایروان

وقت سفارت آمریکا از ایروان

وقت سفارت آمریکا از ایروان

ایالات متحده آمریکا، سومین کشور پهناور و البته پرجمعیت دنیا توانسته خود را به عنوان اولین قدرت اقتصادی، سیاسی و علمی دنیا معرفی کند؛ کشوری که از هر منظر می تواند مردم سایر کشورها بالاخص مردم کشورهای آسیایی را برای سفر و مهاجرت به خود وسوسه کند. در اطراف همه ما نیز افرادی وجود دارند که در تکاپوی مهاجرت موقت یا دائم به ایالات متحده هستند. این افراد چه برای همیشه و چه برای مدت زمان معینی بخواهند به آمریکا نقل مکان کنند و یا حتی به قصد گردش بخواهند به این کشور سفر کنند؛ موظف به اخذ ویزای آمریکا هستند. گرفتن ویزای آمریکا خود دارای پروسه معینی است که بدون طی این پروسه اخذ ویزا ممکن نیست. اولین مرحله گرفتن ویزای آمریکا، گرفتن وقت سفارت آمریکا از ایروان یا از سایر شهرهای دنیا است که هدف ما از نوشتن این مقاله، آشنا کردن شما با روند گرفتن وقت سفارت آمریکا از ایروان است.

وقت سفارت آمریکا از ایروان

نحوه گرفتن وقت سفارت آمریکا از ایروان:

روند گرفتن وقت سفارت آمریکا از ایروان تابع قوانین دولت آمریکا است؛ بنابراین نحوه رزرو وقت سفارت آمریکا از ایروان تفاوت چندانی با چگونگی گرفتن وقت سفارت این کشور از شهرهای دیگر ندارد؛ فقط اینکه گرفتن وقت سفارت آمریکا از ایروان می تواند مزایا و معایب خاص خود را داشته باشد. به عنوان مثال به دلیل اینکه ارمنستان در همسایگی کشور عزیز ما قرار دارد؛ رفت و آمد به ایروان برای ما ایرانی ها راحت هست. از طرف دیگر افسران سفارت آمریکا در ایروان به زبان فارسی تسلط دارند و ما ایرانی ها می توانیم به راحتی با آنها ارتباط برقرار کنیم؛ ضمناً این افسران به خوش برخورد بودن نیز معروف هستند.

یکی دیگر از مزایای قابل توجه گرفتن وقت سفارت آمریکا از ایروان این است که می توانیم از امکان پیکاپ ویزا از ایروان به ایران استفاده کنیم؛ یعنی برای دریافت ویزای صادر شده مجبور به سفر مجدد به ایروان نخواهیم بود و در نتیجه هزینه کمتری نیز متحمل خواهیم شد. از سوی دیگر سفارت آمریکا در خیابان آمریکایی شهر ایروان قرار دارد که هزینه اقامت در هتل های این محله نسبتاً بالاست؛ پس این موضوع می تواند از معایب گرفتن وقت سفارت آمریکا از ایروان قلمداد شود.

در هر حال صرفنظر از مزایا و معایب خاص گرفتن وقت سفارت آمریکا از ایروان، همانطور که اشاره کردیم؛ روند رزرو وقت سفارت آمریکا معین و مشخص است. برای گرفتن وقت سفارت آمریکا از ایروان ابتدا باید در سایت رسمی سفارت آمریکا ثبت نام کرده و برای خود و سایر همراهانمان به صورت جداگانه حساب کاربری ایجاد کنیم. بعد از ساخت حساب های کاربری می بایست فرم درخواست ویزای آمریکا را به صورت اینترنتی تکمیل کنیم.

 

فرم DS-160 سفارت آمریکا :

فرم درخواست ویزای آمریکا که فرم DS-160 نیز نامیده می شود حاوی سوالاتی در مورد مشخصات فردی ما، هدف ما از سفر به ایالات متحده، نحوه تامین هزینه های سفر به ایالات متحده و… است. در پاسخ به تمامی سوالات مذکور باید صادق باشیم زیرا در صورتی که سفارت متوجه کتمان حقیقت شود از صدور ویزای برای ما جلوگیری خواهد کرد. ضمناً حین تکمیل فرم DS-160 باید نوع ویزای موردنیاز خود برای سفر به آمریکا را نیز مشخص کنیم. عدم تطابق ویزای درخواستی با هدف ما از سفر به آمریکا منجر به ریجکت شدن تقاضای ما می شود؛ بنابراین قبلاً باید اطلاعاتی در مورد انواع ویزاهای ایالات متحده کسب کرده باشیم که در ادامه می توانیم با تعدادی از ویزاهای آمریکا آشنا شویم:

 

انواع ویزای امریکا :

دولت آمریکا بنابر نیاز متقاضیان، ویزاهای مختلفی تحت عناوین متفاوت صادر و عرضه می کند که هریک کاربردی متفاوت نیز دارند. ویزاهای موقت ایالات متحده تحت عنوان ویزای B1، B2 و B1/B2 صادر می شوند. ویزای موقت B1 که ویزای موقت تجاری نیز نامیده می شود برای افرادی صادر می گردد که جهت بستن قرارداد تجاری، ثبت شرکت، شرکت در سمینار و مواردی از این قبیل قصد سفر به آمریکا را دارند. اما اگر فرد با هدف گردشگری یا دیدار با اقوام و دوستانی راهی آمریکا است می بایست برای اخذ ویزای موقت B2 اقدام کند؛ بنابراین ویزای موقت B2 همان ویزای توریستی آمریکا است. ولی چنانچه شخص همزمان به هر دو ویزای موقت B1 و B2 نیاز داشته باشد باید برای دریافت ویزای موقت B1/B2 تقاضا دهد.

علاوه بر ویزاهای موقت، دولت آمریکا برای افرادی که نیاز هست مدت زمان بیشتری در آمریکا سکونت داشته باشند؛ ویزاهای دیگری صادر می کند. به عنوان مثال اگر فرد از طرف یک کارفرمای آمریکایی پیشنهاد کار داشته باشد و بخواهد برای کار کردن به آمریکا مهاجرت کند می بایست نوعی از ویزاهای کاری آمریکا با نام ویزای H1-B را دریافت کند که مدت اعتبار این ویزا حداکثر سه سال است. البته متقاضی دریافت ویزای کاری H1-B می بایست در زمینه کاری موردنظر دارای مدرک تحصیلی یا حداقل دوازده سال سابقه کاری باشد اما چنانچه موفق به اخذ این نوع ویزا شود می تواند همسر و فرزندان خود را نیز به عنوان همراه به ایالات متحده ببرد.

از طرف دیگر افرادی که برای ادامه تحصیل می خواهند به آمریکا مهاجرت کنند ملزم به اخذ ویزای تحصیلی آمریکا هستند که البته ویزای تحصیلی آمریکا خود در انواع متفاوتی صادر می گردد. به عنوان مثال اگر فرد قصد تحصیل در مدارس یا مراکز آموزش عالی آمریکا را داشته باشد باید ویزای تحصیلی F1 را دریافت کند اما چنانچه خواستار تحصیل در هنرستان های آمریکا باشد مستلزم به اخذ ویزای تحصیلی M1 است. از طرف دیگر اگر شخص بخواهد به عنوان پژوهشگر و برای گذراندن دوران فرصت مطالعاتی به آمریکا سفر کند؛ باید برای اخذ ویزای تحصیلی J1 تقاضا دهد. ضمناً اگر شخصی موفق به دریافت ویزای تحصیلی F1، M2 یا J1 شود؛ همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال وی نیز می توانند به ترتیب برای اخذ ویزای F2، M2 یا J2 درخواست دهند.

 

ویزای تضمینی آمریکا

حالا که اطلاعاتی در مورد انواع ویزاهای آمریکا کسب کردیم بهتر است به موضوع اصلی مقاله یعنی گرفتن وقت سفارت آمریکا از ایروان برگردیم. همانطور که گفتیم ابتدا باید در سایت رسمی سفارت آمریکا ثبتنام کرده و برای خود حساب کاربری بسازیم؛ سپس فرم DS-160را تکمیل کرده و نوع ویزای موردنیاز خود را انتخاب کنیم. پس از تکمیل فرم می بایست هزینه صدور ویزای آمریکا را به صورت آنلاین بپردازیم تا لیست وقت های آزاد سفارت آمریکا واقع در ایروان برای ما به نمایش گذاشته شود. حالا از بین وقت های آزاد باید وقتی را انتخاب کنیم که تاریخ آن سه تا چهار ماه قبل از تاریخ سفر ما به ایالات متحده باشد. بعد از انتخاب وقت باید منتظر دریافت تاییدیه از سوی سفارت باشیم. دریافت تاییدیه بمنزله رزرو شدن وقت موردنظر است و تا زمانی که تاییدیه را دریافت نکنیم هنوز وقت رزرو نشده است.

بعد از گرفتن وقت سفارت آمریکا از ایروان باید در تاریخ و زمان مقرر به ایروان سفر کرده و در سفارت حضور پیدا کنیم. عدم حضور ما در سفارت به معنای کنسل شدن وقت خواهد بود. در سفارت آمریکا از ما مصاحبه به عمل خواهد آمد که در پاسخ دادن به سوالات باید صادق باشیم و پاسخی متفاوت از آنچه که در فرم DS-160 قید کرده ایم؛ ندهیم. علاوه بر مصاحبه، مدارک لازم جهت صدور ویزای آمریکا نیز از ما طلب خواهد شد. پس می بایست تمامی مدارک لازم اعم از مدارک شناسایی، پاسپورت، اسناد مالکیت، پرینت گردش حساب بانکی و… را به همراه داشت. ناقص بودن پرونده منجر به ریجکت درخواست ما خواهد شد.

در نهایت پس از انجام تمام مراحل فوق الذکر باید به کشور برگردیم و منتظر جواب سفارت بمانیم. خوشبختانه در صورت موافقت سفارت با تقاضای ما لازم نیست که برای دریافت ویزای صادرشده مجدداً به ایروان سفر کنیم چون می توانیم از امکان پیکاپ ویزا از ایروان استفاده کنیم.

جهت اخذ وقت سفارت آمریکا با شماره ۸-۰۲۱۲۲۳۶۰۸۹۴ تماس بگیرید.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

وقت سفارت آمریکا از آنکارا

وقت سفارت آمریکا از آنکارا امروز می خواهیم در مورد وقت سفارت آمریکا از آنکارا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *