اطـلاعیه بـروزرسانی و تـخفیف هـای ویژه سـایت :
خانه / پیکاپ پاسپورت آمریکا / پیکاپ پاسپورت آمریکا

پیکاپ پاسپورت آمریکا

پیکاپ پاسپورت آمریکا

آمریکا کشوری است که سالانه متقاضیان زیادی برای ورود به خاک آن از سرتاسر دنیا و همینطور ایران سعی می کنند تا ویزای آن را دریافت کنند. به دلیل عدم وجود سفارت خانه آمریکا در ایران افرادی که قصد دارند تا ویزای این کشور را دریافت کنند باید برای انجام کارهای مورد نیاز به سفارت آمریکا در سایر کشورها مراجعه کنند.

متقاضیان دریافت ویزای آمریکا با در نظرگیری محدودیت زمانی، مالی و علاقه خود می توانند خودشان مستقیما برای دریافت ویزا اقدام کرده و یا فرد یا شرکتی را به عنوان نماینده خود برای پیکاپ پاسپورت آمریکا انتخاب کنند.

پیکاپ پاسپورت آمریکا یعنی متقاضی دریافت ویزا برای فرستادن پاسپورت از طریق نماینده ای غیر از خود به کنسولگری برای دریافت ویزا اقدام نماید. اقدام برای دریافت ویزا بدون حضور شخص و توسط نماینده ای معتمد می تواند صرفه جویی قابل توجهی در زمان و هزینه ها را به همراه داشته باشد. در نظر داشته باشید که سپردن مراحل پیکاپ پاسپورت آمریکا توسط افراد نا آشنا و غیر معتبر می تواند طبعات سنگینی را برای متقاضی به همراه داشته باشد.

متقاضیان ایرانی دریافت ویزای آمریکا می توانند مراحل و کارهای سفارت خود را که شامل انگشت نگاری و مصاحبه است در سفارت خانه ها و نمایندگی های این کشور در ارمنستان، آنکارا و امارات در شهرهای ابوظبی و دبی انجام دهند.

امکان اقدام برای دریافت ویزا از طریق سفارتخانه های آمریکا در سایر کشورها نیز فراهم می باشد. از دیگر جاهایی که متقاضیان ایرانی به نسبت زیادی برای دریافت ویزا به آنجا مراجعه می کنند می توان به باکو و قبرس اشاره کرد. اما علت اینکه بیشتر مراجعه ایرانی ها برای دریافت ویزا به کشورهای امارات، ارمنستان و ترکیه است فاصله نزدیک و همسایه بودن این کشورها می باشد. این مسئله سبب شده که دریافت ویزا آسانتر و مقرون به صرفه تر انجام شود.

پیکاپ پاسپورت آمریکا

مدارک مورد نیاز برای پیکاپ پاسپورت آمریکا

 • ویزاهای کاری: ارائه کپی دعوتنامه شغلی و همچنین اصل پاسپورت
 • ویزاهای دانشجویی: ارائه اصل پاسپورت و برگه زرد و کپی I20+CONFIRMATION PAGE DS 160
 • ویزاهای توریستی: ارائه اصل پاسپورت و برگه زرد و CONFIRMATION DS 160
 • ویزاهای سال ۲۰۱۲ به قبل: اصل پاسپورت و اصل برگه زرد یا صورتی FILE NUMBER

مدت زمانی که برای آماده شدن پرونده ها طول می کشد بین یک تا دو هفته می باشد.

افسر پلیس مربوطه متقاضیان ویزای آمریکا را پس از انجام دادن مصاحبه و تحویل مدارکشان به سفارت این کشور فورا در رابطه با تصمیم راجع به صدور و یا عدم صدور ویزا مطلع می کند. در صورتی که با درخواست ویزای فرد موافقت گردد به متقاضی یک برگه ی صورتی و یا زرد داده می شود.

معنای برگه زرد رنگ :

ارائه برگه زرد به فرد متقاضی توسط افسر پلیس بدین معناست که روند ویزادهی به فرد متقاضی وارد مرحله ی FBI chek شده است و متقاضی می تواند در این مرحله برای اینکه سفارت پروسه خود را طی کند منتظر بماند.

بعد ازینکه تصمیم گیری در مورد ویزا انجام شد در صورت مثبت بودن جواب ویزا متقاضی را جهت ارسال پاسپورت برای الصاق ویزا مطلع می سازند. معمولا FBI chek بین یک ماه تا شش ماه به طول می انجامد.

زمانی که سفارت از متقاضی برای پیکاپ پاسپورت درخواست ارسال پاسپورت می کند متقاضی به مدت یک ماه زمان دارد تا پاسپورت را برای الصاق ویزا به دست سفارت مربوطه برساند.

پیکاپ ویزای سفارت آمریکا از شهرهای ایروان، ابوظبی و دبی امکان پذیر می باشد. متقاضیانی که مدارکشان را به سفارت آمریکا در آنکارا تحویل می دهند پیکاپ ویزای آن ها توسط شخص ثالث امکان پذیر نمی باشد.

معنای برگه صورتی :

ارائه برگه صورتی رنگ به متقاضی توسط افسر پلیس بدین معنیست که پس از بازگشت به ایران فرد متقاضی می تواند فورا برای انجام پیکاپ ویزای خود اقدام نماید.

معنای برگه سفید :

متاسفانه متقاضیانی که این برگه را از سفارت آمریکا دریافت می کنند در مصاحبه رد شده اند و برای پیگیری مجدد باید حضوری به سفارت مراجعه کنند.

پیکاپ پاسپورت آمریکا در ارمنستان

در مورد ارمنستان نیز متقاضی پس از انجام مصاحبه باید به کشور باز گردد. وضعیت متقاضی قبل از بازگشت در سه حالت قرار می گیرد.

به فرد متقاضی برگه سفیدی داده می شود که بالای آن کیس نامبر دارد که در واقع شبیه به وضعیت گرفتن برگه زرد در دبی می باشد. مسافر پس از بازگشت به کشور به وسیله کیس نامبر دائما وضعیت خود را درسایت بررسی می کند تا زمانی  که وضعیت موافقت با درخواستش مشخص شود.

نداشتن کیس نامبر در بالای برگه سفید بدین معنی است که با درخواست ویزای متقاضی موافقت نشده است.

چسباندن برچسب پشت پاسپورت مسافر یعنی که با درخواست ویزای متقاضی موافقت شده است و فرد می تواند پس از بازگشت به کشور در مدت زمان مشخص برای انجام کارهای پیکاپ پاسپورت خود اقدام نماید.

مدارک مورد نیاز پیکاپ ویزای امریکا در ارمنستان:

 • اصل پاسپورت
 • برگه زرد
 • برگه بارکد ds-160
 • نام کاربری و پسوورد حساب کاربری وقت سفارت

پیکاپ پاسپورت آمریکا در دبی

پس از انجام مصاحبه و قبل از بازگشت به مسافر یک برگه زرد و یا صورتی رنگ داده می شود.

برگه صورتی رنگ نشانه موافقت با درخواست دریافت ویزای مسافر است. فرد متقاضی پس از بازگشت به کشور تا یک ماه زمان دارد که پاسپورت خود را برای الصاق ویزا به سفارت آمریکا بفرستد.

گرفتن برگه زرد رنگ به معنای تاخیر در روند گرفتن ویزای مسافر می باشد. این وضعیت نیاز به بررسی بیشتر و یا به اصطلاح اف بی آی چک دارد. متقاضی پس از دریافت برگه زرد رنگ و بازگشت به کشور می تواند توسط کیس نامبری که دارد به صورت دائم از طریق سفارت وضعیت ویزای خود را چک کند. متاسفانه احتمال به طول انجامیدن این وضعیت از یک ماه تا حتی یک سال در بدترین وضعیت وجود دارد.

مدارک لازم برای ییکاپ پاسپورت در دبی:

 • اصل پاسپورت  امضا شده فرد متقاضی
 • برگه وقت سفارت متقاضی
 • تکمیل و امضا کردن وکالت نامه
 • اصل برگه زرد یا صورتی

پیکاپ ویزای امریکا در آنکارا:

 • پاس امضا شده
 • برگه بارکد ds-160
 • برگه قرار مصاحبه
 • وکالت نامه محضری
 • شناسنامه
 • ایمیل سفارت
 • نام کاربری و پسوورد حساب کاربری وقت سفارت

در مورد درخواست ویزای توریستی و یا ویزای تجاری صورت وضعیت مالی مناسب متقاضی می تواند برای موافقت با درخواست ویزا تعیین کننده باشد.

 

جهت اخذ وقت سفارت آمریکا با ما تماس بگیرید

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *